Naposledy aktualizováno: 08.03.2023 17:29:58
Na úvodní stranu

Místní knihovna Uhřice

Beseda s panem spisovatelem Jiřím Walker Procházkou

Dne 14.2.2020 se uskutečnila v ZŠ Dambořice beseda s panem spisovatelem Jiřím Walker Procházkou. Pan spisovatel představil dětem druhého stupně kmiksy. Vyprávěl o komiksech, které napsal, přednášel o tom, jak se komiks tvoří, nechyběly i příběhy ze života. Bylo to velmi poučné a hezky strávené dopoledne.

walker1.jpgwalker2.jpgwalker3.jpg

Děti ze základní školy navštívili knihovnu

Dne 3.12.2019 děti ze základní školy v Uhřicích navštívili knihovnu. Dětem jsem přednesla jak to v knihovně funguje. Děti si knihovnu prohlédli, prolistovali si knihy, které se jim libíli. Knihy si půjčili i domů.

dscn3856.jpgdscn3864.jpg

Beseda s panem spisovatelem Danielem Vydrou v ZŠ

Do základní školy v Uhřicích přijal pozvání pan spisovatel Daniel Vydra. Beseda se konala formou workshopu. To znamená, že se děti aktivně zapojili. Namalovali a zahráli si komiks. Pan Vydra jim povídal o tom, jak se workshop tvoří. Děti se hodně zasmáli a dozvěděli se něco nového. Moc se jim beseda líbila.

vydra.jpgvydra_2.jpg

Beseda s paní spisovatelkou Lucii Hlavinkovou

 

Dne 23. ledna 2019 přijela do místní mateřské školky paní spisovatelka Lucie Hlavinková. Paní Hlavinková vyprávěla dětem o svých knihách pro děti, které napsala. Byly to knihy a příběhy o pejscích a zvířátkách. Děti si knihy prolistovali a prohlédly. Dále p.spisovatelka vyprávěla jak se tvoří kniha. Děti beseda velmi zaujala.

 

obrazek_1.jpgobrazek_10.jpgobrazek_11.jpg

obrazek_3.jpgobrazek_4.jpgobrazek_6.jpg

obrazek_8.jpgobrazek_9.jpg

Děti ze základní školy navštívili knihovnu

 

Dne 25. listopadu 2016 navštivili místní knihovnu žáci ze základní školy. Měla jsem pro ně nachystanou besedu s knihou která se jmenovala Podivuhodné vyprávění piráta Kolíska. Knihu napsal Václav Čtvrtek. Dětem jsem pověděla příběh s knihy, který byl o pirátech. A potom jsme si povídali o pirátech. Děti měli i úkol, domalovat na papír piráta a pojmenovat ho. Potom každý žák svého piráta představil. Děti jsou moc šikovné, bylo to moc hezké ztrávené dopoledne.

OBRÁZEK : dscn1684.jpg      OBRÁZEK : dscn1715.jpg

 Beseda se spisovatelem p.Petrem Gruberem

na téma:

Voják Říše a svědomí - muži z vesnice jako vojáci světových válek

 

                 Pod tímto názvem se jmenovala beseda p. spisovatele Petra Grubera. Akce se konala v rámci projektu Stopy našich předků v dílech regionálních autorů.

Besedy se zůčastnilo 48 návštěvníků. Součástí besedy bylo i vyhodnocení výtvarných prací dětí z mateřské a základní školy v Uhřicích. Děti malovali obrázky na téma Jak si představuji svého předka. Za mateřskou školu dostali nejvíce hlasů Eliška Žalkovská, Viktorie Andrsýková a Jeník Radikovský. Za základní školu měli nejvíce hlasů Radim Veselý, Lucie Kosírová, Adam Veselý a David Bělohoubek. Děti osobně p. Gruber ocenil knihou.

p. Gruber prováděl besedu vyprávění o válce v okolí Hodonína, nechyběli i filmové ukázky. Na ukázku přivezl i helmu, náboje, dýku... které jsme si mohli prohlédnout i vyzkoušet. Beseda byla velmi zajimavá.